„Patrząc w przyszłość- pamiętaj o zdrowiu 2024”

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Inowrocław.


Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” działające w obszarze profilaktyki zdrowotnej i aktywizacji, rozpoczyna coroczną akcję profilaktyczną „Patrząc w przyszłość- pamiętaj o zdrowiu”, która rusza już od 1 marca 2024r.


Akcja profilaktyczna skierowana jest do mieszkańców Inowrocławia, ma na celu wczesne wykrycie nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu oraz uświadamianie o ciągłej kontroli stanu zdrowia. Odbywa się w wybranych centrach laboratoryjnych. Planując te badania Stowarzyszenie pragnęło zwrócić uwagę na choroby układu krążenia, układu hormonalnego, choroby wątroby, nerek, wad postawy oraz schorzeń onkologicznych i reumatologicznych. Poprzez badania laboratoryjne pragną wpoić mieszkańcom nawyk systematycznego badania się i dbania o zdrowie.


Projekt trwa od 1 marca do 30 listopada 2024r.


Zależało nam, aby jak najwięcej osób wprowadziło u siebie nawyk dbania o siebie, ale również o swoich bliskich. Systematyczne badania pozwolą kontrolować swoje wyniki i w razie potrzeby szybko interweniować u specjalisty.


Dzięki realizacji tego projektu stworzyliśmy możliwość skorzystania z konsultacji w jednym, wybranym przez pacjenta dniu. Okazję dla osób niepełnosprawnych, by bez barier architektonicznych i finansowych mogły dokonać niezbędnych badań. Dajemy szansę na wykrycie nieprawidłowości we wcześniejszej fazie, dzięki czemu pacjent trafi szybciej do specjalisty, a koszty ewentualnego leczenia będą niższe.

team-member-1

Agnieszka Smolińska

Koordynator Badań

+48 664 999 885